pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Odszedł Adam Gąsior – twórca portalu WaszaTurystyka.pl 5 lutego 2023 r.

 

 

Odszedł Adam Gąsiordziennikarz, ekspert branży turystycznej, twórca i redaktor naczelny branżowego portalu WaszaTurystyka.pl. Wybitny dziennikarz i prawdziwy pasjonat podróży. Człowiek, który znał wszystkich w polskiej turystyce i którego znali wszyscy. 17 października 2022 r. Instytut Biznesu doceniając prekursorską i doniosłą rolę portalu WaszaTurystyka.pl przyznał portalowi nagrodę Ambasador Promocji Turystyki. Wręczenie statuetki nastąpiło podczas uroczystej Gali.

 

Adam Gąsior był dziennikarzem. Pracował m. in. w takich czasopismach jak „Prawo i Gospodarka”, „Poznaj Świat” i „Rynek Turystyczny”. Jego artykuły ukazywały się w wielu pismach podróżniczych oraz dodatkach turystycznych w prasie polskiej. W 2007 roku stworzył czasopismo „Wasze Podróże” oraz portal internetowy o tej samej nazwie. Później stworzył jeszcze magazyn „Wasza Turystyka” oraz serwis internetowy Waszaturystyka.pl, pionierskie medium dla całej branży turystycznej w Polsce, doceniane również przez międzynarodowych partnerów. Był także prowadzącym bloga SzukajacNapoleona.com. jako dziennikarz, który nieustannie poszukiwał i przemierzał świat śladami Napoleona.

 

Adam Gąsior był też pomysłodawcą i organizatorem Forum Promocji Turystycznej. Wydarzenie dobyło się 12 razy. Ponad to sześciokrotnie organizował ważne wydarzenie branżowe „Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” połączona z akcją charytatywną na rzecz dzieci z domów dziecka.  Ponadto współtworzył Akademię Liderek Turystyki i akcję „Rok Kobiet w Turystyce”. Był także inicjatorem i organizatorem konkursu filmowego „Kadry z Polski…. i nie tylko”. W 2019 r. opublikował razem z Marzeną Markowską książkę „Góry Słowacji”. Rok później przewodnik „Bratysława”. Obydwie pozycje ukazały się w serii „Pascal Lajt”.

 

Za swoją twórczość dziennikarską Adam Gąsior dziewięć razy otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników „Globtroter”. W 2017 roku Chorwacka Wspólnota Turystyczna przyznała mu nagrodę „Zlata Penkala” (Złote Pióro) za najlepsze teksty o tym kraju. Ukoronowaniem była nagroda „Ambasador Promocji Turystyki” przyznana przez Instytut Biznesu na jesieni 2022 r. za serwis internetowy WaszaTurystyka.pl.

 

Instytut Biznesu /DEC/ 5.02.2023