pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Instytut Biznesu oferuje pomoc przedsiębiorcom stającym w obliczu bankructwa

Instytut Biznesu zapowiada, że istnieje ratunek dla bankrutujących przedsiębiorstw.

 

W artykule Agencji Informacyjnej Instytut Biznesu diagnozuje przyczyny i przedstawia rozwiązania na rosnącą liczbę upadłości firm w Polsce w 2023, z naciskiem na sektory usług i rolnictwa. 

W 2023 roku Polska odnotowała rekordową liczbę upadłości firm, osiągając liczbę 4.701 niewypłacalnych przedsiębiorstw, w porównaniu z 760 w 2016 roku. Instytut Biznesu, pod przewodnictwem Juliusza Bolka, zwraca uwagę na gwałtowny wzrost niewypłacalności jako sygnał osłabienia polskiej przedsiębiorczości.

Sektor usług doświadczył największej liczby upadłości, z 1.401 niewypłacalnymi firmami w 2023 r., natomiast w rolnictwie odnotowano spadek liczby upadłości do 347, mimo rosnącego zadłużenia w tej branży. Przyczyny upadłości są złożone, począwszy od błędów w zarządzaniu, przez wysoką inflację, wzrost cen energii, do rosnących kosztów pracy i obciążeń podatkowych.

Instytut Biznesu zwraca uwagę na problematykę prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Polsce, podkreślając, że przedsiębiorcy często szukają alternatywnych rozwiązań pozasądowych, aby uniknąć długotrwałych i kosztownych procesów sądowych. W 2023 roku, 60% niewypłacalnych organizacji wybrało postępowania pozasądowe. Juliusz Bolek, ekspert zarządzania i komunikacji oraz Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, podkreśla wzrost obciążeń dla przedsiębiorstw oraz konieczność wsparcia małych i mikro przedsiębiorstw, które są kluczowe dla gospodarki.

Instytut Biznesu jako organizacja stworzona aby pomagać przedsiębiorcom, specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych. To z pewnością lesze rozwiązania, ponieważ jego gospodarzami są przedsiębiorstwa, a nie sądy i syndycy.” – Ocenia Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytut Biznesu.

W artykule przedstawiono także działalność i cele Instytutu Biznesu, organizacji wspierającej przedsiębiorców, oraz sylwetkę Juliusza Bolka, autorytetu w dziedzinie zarządzania i restrukturyzacji.

Więcej na stronie Agencji Informacyjnej.

IB, 1.02.2024