pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Juliusz Bolek o patriotyzmie finansowym

Juliusz Bolek

 

Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu w rozmowie z Jerzym Mosoniem dziennikarzem ekonomicznym StrefaBiznesu.pl podzielił się swoimi przemyśleniami na temat znaczenia obligacji Skarbu Państwa.

Jego spostrzeżenia rzucają światło na dlaczego oszczędzanie, zwłaszcza poprzez zakup państwowych papierów wartościowych, jest nie tylko formą zabezpieczenia finansowego dla rodzin, ale także aktem patriotyzmu.

“Popularność, jaką cieszą się polskie obligacje benchmarkowe to dowód na to, że Polska to perspektywiczne i bezpieczne państwo. Jednak sama emisja obligacji zagranicznych świadczy o tym, że rząd nie ma pieniędzy na sfinansowanie wydatków i szuka taniego pieniądza. Chodzi o to, że pożyczanie środków poprzez emisję obligacji w obcej walucie jest tańsze niż u własnych obywateli. Oczywiście emisja obligacji zagranicznych ma też minusy, np. stwarza ryzyko kursowe’ – mówi Juliusz Bolek w rozmowie z Jerzym Mosonień.

Przeczytaj całość