pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Stanowisko Instytutu Biznesu w sprawie sprzecznych narracji marketingowych przedsiębiorstw do różnych grup konsumenckich

Instytut Biznesu sprzeczne narracje stanowisko

Instytut Biznesu opublikował stanowisko w sprawie sprzecznych narracji marketingowych przedsiębiorstw do różnych grup konsumenckich.

W dokumencie czytamy:

“Trwa rywalizacja pomiędzy przedsiębiorstwami. Kiedyś dotyczyła: ceny, jakości, serwisu, obsługi, dostępności. W ostatnich latach przeniosła się na rywalizację dotyczącą wizerunku i społecznej odpowiedzialności biznesu. Początkiem problemów było mylenie społecznej odpowiedzialności biznesu z marketingiem społecznie zaangażowanym. Ostatnio pojawił się nowy obszar dotyczący ESG” – czytamy.

W Stanowisku Instytutu Biznesu przytoczony jest przypadek sprawa Oriflame Holding – założonego w Szwecji w 1967 r. międzynarodowego holdingu kosmetycznego, z siedzibą w Konfederacji Szwajcarskiej, zajmującego się produkcją i dystrybucją kosmetyków, sprzedając je w systemie sprzedaży bezpośredniej, korzystając z marketingu wielopoziomowego (tzw. MLM – akronim od angielskiego terminu multi-level marketing).

“Można rozumieć dążenie koncernu do globalnej ekspansji i osiągania korzyści finansowych. Trudno ignorować dostrzeżony konflikt, jaki może występować między działalnością w Federacji Rosyjskiej a zasadami ESG. Ważne jest, aby konsumenci w Unii Europejskiej byli uczciwie informowani o takiej strategii. Jeśli są utrzymywani w tej materii w oszustwie, to poddaje to w wątpliwość w rzetelność spółki w deklarowaniu wielu innych aspektów działalności” – czytamy w stanowisku.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem:

Pobierz: Stanowisko Instytutu Biznesu w sprawie sprzecznych narracji marketingowych przedsiębiorstw