pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Pracodawca Godny Zaufania 2017

 

28 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki VII edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Na uroczystej Gali wręczono nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach Konkursu. Przedstawiciel Instytutu Biznesu jest Członkiem Kapituły Konkursu “Pracodawca Godny Zaufania”

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku, której celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej.

 

W tym roku nagrody „Pracodawca Godny Zaufania” otrzymały:

Mokate S.A. (kategoria programy stażowe), za tworzenie szans rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy.
PL2012+ (kategoria wolontariat), za ofertę dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą wesprzeć wydarzenia organizowane na PGE Narodowym.
Grupa Mlekovita (kategoria motywacja), za programy motywacyjne, skierowane do pracowników, dzięki, którym mają oni możliwość rozwoju.
Polska Grupa Górnicza (kategoria edukacja), za kompleksową ofertę edukacyjną, adresowaną do pracowników i potencjalnych pracowników, wpisującą się w koncepcję, jaką stosuje Polska Grupa Górnicza S.A. – „Organizacji uczącej się”.
PKO BP (kategoria zdrowie), za zagwarantowanie pracownikom kompleksowej, nieodpłatnej opieki medycznej, poszerzonej o program profilaktyczny „Zdrowie jak w Banku”
Poczta Polska (kategoria firma przyjazna niepełnosprawnym) za przystąpienie do pilotażowego Programu „Praca – integracja”, zakładając zatrudnienie w ciągu 2 lat 400 osób niepełnosprawnych oraz ogólnopolską kampanię informacyjną „Poczta bez barier”, której adresatami są osoby niepełnosprawne i ich bliscy.

W tej edycji, Kapituła, pod przewodnictwem organizatorów Konkursu: Krajowej Izby GospodarczejFundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Agencji Impressarium wyłoniła laureatów według zmienionej formuły – nie w konkretnych branżach, lecz za konkretne kategorie działań na rzecz pracowników.

W pracach jury uczestniczyli również przedstawiciele znanych i cenionych podmiotów jak: Centrum im. Adama SmithaInstytutu BiznesuInstytutu LibertatisInstytutu StaszicaPolskiego Towarzystwa EkonomicznegoStowarzyszenia Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu), Szkoły Głównej HandlowejWarsaw Enterprise InstituteWyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Uroczyste wręczenie nagród poprzedziła debata, z udziałem ekspertów, poświęcona dobrym praktykom w rolnictwie, której partnerem było Mokate S.A. oraz Fundacja Programów Pomocy dla Rolników FAPA.

Dyskutowano m.in. o tym czy rolnictwo jest nadal niedocenionym obszarem w stosowaniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu oraz jak na poprawę sytuacji w tym zakresie wpłynęła polityka Unii Europejskiej.

Kapituła Konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” przyznała również Nagrody Dziennikarskie – dla dziennikarzy, którzy popularyzują pozytywne rozwiązania z zakresu polityki pracowniczej. Otrzymali je Marcin Piasecki z „Rzeczpospolitej” oraz Wojciech Surmacz, dziennikarz „Trójki” Polskiego Radia – obecnie szef Polskiej Agencji Prasowej. Obydwaj przyczynili się do promowania wartości odpowiedzialnego biznesu w polskich mediach.

Kapituła Konkursu przyznała także dwie Nagrody Specjalne. Uhonorowano nimi pracodawców, którzy w szczególny sposób wyróżniają się w zakresie realizowanej polityki socjalnej:

Diaverum Polska, dostawca usług nefrologicznych w Polsce, wyróżniona została za projekt d.ACADEMY – nowoczesny, wirtualny uniwersytet dla pielęgniarek, lekarzy, menedżerów. Platforma umożliwia dostęp do różnych programów e-learningowych — wiedzy pochodzącej od ekspertów oraz z innowacyjnych i niejednokrotnie przełomowych badań naukowych, dzięki czemu pracownicy uzyskują dodatkowe kompetencje i mogą rozwijać swoją wiedzę.

Centrum Językowe Konik otrzymało nagrodę za zapewnienie pracownikom wysokiego komfortu pracy, atrakcyjnego systemu motywacyjnego i edukacyjnego.

Patronatu honorowy: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki SpołecznejMinisterstwo Energii oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sponsor strategiczny: Kapsch Telematic Services Sp. z o.o.
Sponsor główny: PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.
Partner: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

 

Więcej informacji

Dodaj komentarz